Fotografie I

Digitální fotografie ve škole (pro začátečníky) - seminář vede Vojtěch Petr a Petr Novotný

Nejbližší termín:  5.11.2014 Sokolov
Kurz otevírá prostor pro seznámení a zkvalitnění práce s digitální fotografií. Budeme se věnovat fotografování typických situací souvisejících s výukou a projektovým vyučováním, zpracování pořízených záběrů a jejich publikování. Pro účast je potřebný vlastní digitální fotoaparát (raději včetně nabíječky), který má učitel nebo škola k dispozici, neboť tak docílíme maximálního zúročení Vámi nabytých dovedností. Je důsledně dbáno, aby semináře byly vhodné pro naprosté začátečníky digitální fotografie nebo využívání podobné techniky ve výuce.


PhDr. Petr Novotný učí na Katedře biologie a environmentálních studií Pedagogické fakulty UK v Praze obory anatomie a morfologie rostlin, systematickou botaniku a didaktiku biologie.

Vojtěch Petr je studentem Vyšší odborné školy publicistiky v Praze se zaměřením na Audiovizuální a digitální média a aktivním fotografem.

Marie Poesová učí matematiku a informatiku na SOU Táborská, Praha 4.Program semináře:

  • základní ovládání fotoaparátu a automatické režimy; práce se stativem; základní úpravy a publikování snímků,

  • další funkce fotoaparátu - manuální režim expozice; korekční úpravy snímků

  • autorská práva ve školní praxi

  • panorama

Používaný a doporučený software:

vzorové fotografie ke stažení


Pro přihlášení na zde vypsané termíny prosím využijte univerzální on-line přihlášku. Pokud máte zájem o konání semináře na Vaší škole v jiném než navrženém termínu (viz kalendář na hlavní stránce), napište prosím na petr.novotny@pedf.cuni.cz.

Doporučené vybavení:

  • vlastní fotoaparát včetně nabíječky

  • kabel pro připojení k PC nebo čtečka paměťových karet
Ċ
Petr Novotný,
4. 2. 2013 11:46